طول های مختلف در قسمت Neck ایمپلنت: این یعنی آزادی عمل در طرح درمان

Long Neck

Regular Neck

Short Neck

اتصال از نوع Collex One:

با توجه به وجود یک دیواره ی حمایتی اضافی بر کانکشن HEX درونی ، فشار قابل تحمل بر روی اباتمنت ایمپلنت و پیچ آن به شکل قابل توجهی افزایش میابد و این در کنار درایور منحصر بفرد با Patent بنام EASY INSERT باعث میشود به راحتی با تکنیک بدون ماونت بارگذاری ایمپلنت صورت پذیرد.
مزیت اصلی این کانکشن این است که در تمامی سایزها شاهد یک کانکشن متناسب با سایز 3.3 میلی متر میباشیم که باعث سادگی انتخاب قطعات پروتزی و سهولت در طرح درمان میشود.

انواع سایزهای ایمپلنت Prama با موروفولوژی های مختلف : (با ایمپلنت Prama تمرکز بر طیف وسیع انتخاب از فاز جراحی شروع میشود)

IMPLANTS RANGE

ایمپلنت Prama با Neck کوتاه 1.8 میلی متری

ایمپلنت Prama RF مخروطی با Neck کوتاه 1.8 میلی متری

ایمپلنت Prama با Neck معمولی به طول 2.8 میلی متر :

ایمپلنت RF Prama با Neck معمولی به طول 2.8 میلی متر :

ایمپلنت RF SL Prama با Neck معمولی به طول 2.8 میلی متر :

ایمپلنت PRAMA با Neck بلند 3.8 میلی متری:

ایمپلنت RF PRAMA با Neck بلند 3.8 میلی متری:

ایمپلنت RF SL PRAMA با Neck بلند 3.8 میلی متری:

ایمپلنت Prama Slim با دو سایز Neck معمولی و کوتاه :

PROSTHETIC SCREWS WITH CONICAL SUPPORT

پیچ های قطعات پروتزی Prama به نحوی طراحی شده اند که میزان سفت شدن نهایی پیچ در جای خود را بهبود ببخشد و در دو نوع مختلف طراحی گردیده است. یک نوع به صورت Standard و دیگری به صورت Full Head طراحی گردیده است.
اسکروهای استاندارد برای زمانی بسیار کاربردی هستند که طول اباتمنت را میخواهیم کوتاهتر کنیم . لذا سری هم اندازه ی اسکرو یا حفره ی اباتمنت آن را به صورت کامل پر میکند و مانع از نفوذ سمان تاج دندان به داخل آن میشود . آچار HSM داخل کیت Prama موجود است و از آن برای سفت کردن استفاده میشود.
اسکروهای FULL HEAD نه تنها دارای همان حمایت Conical برای استحکام بیشتر میباشند بلکه با توجه به حالت پیچ خارجی سری آن در اباتمنت های زاویه دار که کمبود فضای دسترسی برای سفت کردن پیچ مشکل آفرین میشود به راحتی با ستقاده از درایور های با سایزهای مشخص برای سفت کردن آن ها استفاده میشود.

اسکروهای مختص ناحیه ی Aesthetic :

در ناحیه ی Aesthetic استفاده از تکنیک دیجیتال و نیز آنالوگ با توجه به قطعات پروتزی بسیار کامل ایمپلنت Prama امکانپذیر است. اباتمنت های داینامیک قابلیت تغییر موضع حفره ی اسکرو در ناحیه جلو و عقب را تا 30 درجه مهیا میکنند و محدودیت ها در این خصوص کاملا از بین میبرد.
این امر با تکیه بر شکل خاص سری اسکرو که با استفاده از درایور خاص Hexabular که آزادی کامل برای فضای حرکتی پیچ را در زوایای بزرگ نیز به راحتی فراهم میکند، به راحتی ممکن خواهد بود.

گشتاور توصیه شده برای بستن اسکروها :

آچار های مختص ایمپلنت Prama همزمان هم به صورت Right Shank و نیز بصورت Hexagonal Connector در دسترس میباشد . نظر به اهمیت بالای گشتاور سفت کردن پیچ ها توصیه میشود حتما از Hexagonal connector استفاده شود و با استفاده از رچت دینامیک این گشتاور مورد بررسی قرار گیرد.
برای راحتی بیشتر سفت کردن پیچ ها از درایورهای ماشینی بهتر است استفاده کنیم.

گشتاور های مورد نظر برای بستن پیچ ها به شرح زیر میباشند :

  • 8 تا 10 نیوتن سانتی متر برای کاور اسکروهای جراحی و هیلینگ اباتمنت ها
  • 20 تا 25 نیوتن سانتی متر برای تمامی اسکروهای پروتزی
  • 25 تا 30 نیوتن سانتی متر برای تمامی قطعات پروتزی که به صورت مستقیم بر روی فیکسچر پیچ میشوند.
  • 8 تا 10 نیوتن سانتی متر برای پیچ ثابت کننده ی ترانسفرها

کیت جراحی Prama :

به راحتی میتوان عنوان ساده ترین و کامل ترین کیت موجود در بین تمامی سیستم های ایمپلنتی دنیا را به کیت Prama اطلاق کرد. نظر به اینکه با تمرکز بر سادگی پروتکل ها قابلیت جراحی تمامی انواع ایمپلنت Prama ، Prama RF ، Prama RF SL و Prama Slim تنها با یک کیت میسر میباشد.
لازم به ذکر است برای جراحی ایمپلنت های Short با طول 6 میلی متر دریل های مربوطه میبایست جداگانه تهیه شود و در داخل کیت جراحی Prama تعبیه نشده است.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آراز طب آسیا میباشد.